четвер, 22 квітня 2021 р.

 

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЗЕМЛЮ: НЕВІДОМЕ ПРО РІДНУ ПЛАНЕТУ

Цікаві факти про Землю: невідоме про рідну планету

Дізнайтеся у нас самі цікаві факти про Землю! Наша планета є третьою планетою від Сонця і є однією з найбільших планет з грунтом в Сонячній системі… 

Земля – ​​єдина планета в нашій Сонячній системі, яка не отримала імені грецького чи римського божества. 

Земля була сформована приблизно 4,54 мільярда років і є єдиною відомою планетою, яка підтримує життя.   

Цікаві факти про Землю: невідоме про рідну планету

Цікаві факти про Землю

  • Обертання Землі поступово сповільнюється. 
    Це уповільнення відбувається майже непомітно, приблизно з 17 мілісекунд на сто років. Це впливає на довжіну днів на Землі, але це відбувається так повільно, що може пройти до 140 мільйонів років, перш ніж тривалість дня збільшиться до 25 годин.
  • Колись вважалося, що Земля є центром Всесвіту. 
    Завдяки очевидним рухам Сонця і планет щодо їх точки зору, древні вчені наполягали на тому, що Земля залишається статичною, тоді як інші небесні тіла подорожували круговими орбітами навколо неї. Зрештою, думку про те, що Сонце було в центрі Всесвіту, постулював Коперник.
  • Земля має потужне магнітне поле. 
    Це явище спричинене нікелево-залізним ядром планети в поєднанні з його швидким обертанням. Це поле захищає Землю від впливу Сонця.
  • Існує лише один природний супутник планети Земля. 
    У відсотках від розміру тіла, навколо якого він обертається, Місяць є найбільшим супутником, якщо брати до уваги планети нашої Сонячної системи. Однак у реальному вираженні це лише п’ятий за величиною природний супутник.
  • Земля – ​​єдина планета, не названа на честь бога. 
    Інші сім планет нашої Сонячної системи названі на честь римських богів або богинь. Хоча в давнину були названі лише МеркурійВенераМарсЮпітер і Сатурн, оскільки вони були помітні неозброєним оком, римський метод іменування планет зберігся після відкриття Урана і Нептуна.          
  • Земля – ​​найщільніша планета Сонячної системи. 
    Щільність змінюється залежно від частини планети; наприклад, залізний пласт щільніший за земну кору. Середня щільність Землі становить приблизно 5,52 грам на кубічний сантиметр.
Цікаві факти про Землю

І ще дечого цікавого про Землю:

-70% поверхні Землі покрито водою 

Коли астронавти вперше вийшли в космос, вони подивились на Землю людськими очима і назвали наш дім “Блакитною планетою”. І це не дивно. 70% нашої планети вкрите океанами. Решта 30% – це твердий ґрунт, що піднімається над рівнем моря.

-Земля – ​​це в основному залізо, кисень і кремній. 

Якби ви могли розділити Землю на купи матеріалу, ви отримали б 32,1% заліза, 30,1% кисню, 15,1% кремнію та 13,9% магнію. Звичайно, більша частина цього заліза насправді знаходиться в основі Землі. Якби ви могли насправді проникнути туди і взяти пробу ядра, то отримали б 88% заліза. 47% земної кори складається з кисню.

-Земля - ​​це в основному залізо, кисень і кремній.

– Землі не потрібно 24 години, щоб обертатися навколо своєї осі 

Насправді це триває 23 години, 56 хвилин і 4 секунди. Стільки часу потрібно, щоб Земля повністю оберталася навколо своєї осі; астрономи називають це сидеральним днем. 

Тепер почекайте секунду – це означає, що день на 4 хвилини коротший, ніж ми думаємо. 

– Рік на Землі – це не 365 днів. 

Це насправді 365,2564 дня. Саме ці додаткові 0.2564 дня створюють потребу у високосних роках. Ось чому ми беремо додатковий день у лютому кожного року, що ділиться на 4 – 2004, 2008 та ін. – якщо він не ділиться на 100 (1900, 2100 тощо) … якщо ділиться на 400 (1600, 2000 тощо).

– Земля має 1 місяць і 2 спіралі-супутники, 

Звичайно, говорячи про цікаві факти про Землю, ми не могли не згадати супутники.

Цікаві факти про Місяць: топ 10, які вас здивують

Як ви, мабуть, знаєте, на Землі є 1 супутник (Місяць). Але чи знали ви, що є 2 додаткові астероїди, зафіксовані на коорбітальних орбітах Землі? Їх називають 3753 Cruithne і 2002 AA29. Ми не будемо вдаватися в надто детальні відомості про Місяць, я впевнений, ви все про нього чули.

3753 Круїт має 5 км у поперечнику, і його іноді називають другим місяцем Землі. Він насправді не обертається навколо Землі, але має синхронізовану орбіту з нашою рідною планетою. У нього є орбіта, завдяки якій здається, що вона рухається навколо Землі по орбіті, але насправді вона рухається своїм власним, чітким шляхом навколо Сонця.

2002 AA29 має лише 60 метрів у поперечнику і робить підкововідну орбіту навколо Землі, що наближає його до планети кожні 95 років. 

-Земля насправді не круглої форми; насправді це геоїд. 

Говорячи про цікаві факти про Землю, слід згадати, що наша планета не зовсім кругла.

Вид Землі з Космосу

Це означає, що округла форма має невелику опуклість у напрямку до екватора. То що спричиняє цю геоїдну форму? Це відбувається виключно через обертання Землі.

Земля нахиляється приблизно на 66 градусів.

– Тільки 3% води землі є прісною, решта 97% соленою. 

З цих 3% понад 2% заморожені у крижаних покривах та льодовиках. Значить менше 1% прісної води міститься в озерах, річках і під землею.

Немає коментарів:

Дописати коментар