пʼятниця, 11 грудня 2020 р.

Тиждень правознавства у Клубівському ліцеї







Дитя моє, права людини,
Ти мусиш вивчити сумлінно.
Це так потрібно і важливо
напевно, знати в наші дні,
Коли з тобою справедливо
вчиняють, а коли ні.
Тож подивись, завчи напам"ять
Порадь і друзям почитать.
Хай прочитають тато й мама
Закони всім потрібно знать.

 Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є навчити учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в нашому ліцеї щорічно проводиться Тиждень правознавства,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Протягом тижня відбулося ряд заходів. Основною метою яких було не лише нагадати дітям їх права та обов"язки, але і наголосити на дотриманні правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами.

Зокрема, у шкільній бібліотеці була розгорнута літературно-мистецька виставка "Конституція - гарант справедливості та стабільності". Для учнів початкових класів були проведені тематичні уроки "Правова абетка", "Подорож у країну прав", "Права у казках". Учні середніх та старших класів взяли участь у турнірі правознавців "Правові шаради" та правовому брейн-рингу "Громадянин.Держава.Право". Лідери учнівського самоврядування провели соціологічне опитування серед учнів та вчителів "Освіта: право чи обов"язок?". Також всі учасники навчального процесу мали можливість взяти участь у створенні книги прав і обов"язків учителів та учнів.

 Усі заплановані заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.




















четвер, 3 грудня 2020 р.

 

Щоб стати вчителем, буде необхідно пройти інтернатуру

Міністерством освіти і науки розроблено проєкт Положення про педагогічну інтернатуру, яким визначено механізм супроводу вчителів, яких вперше призначено на посаду педагогічного працівника.

Планується, що основним завданням педагогічної інтернатури стане створення системи професійно-педагогічної адаптації інтерна до реальних умов діяльності, зокрема, виконання навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної роботи.

Строк педагогічної інтернатури становитиме один рік.

Протягом всього періоду діяльності інтерна його роботу в школі супроводжуватиме педагог-наставник, який має досвід педагогічної діяльності за спорідненою предметною спеціалізацією.

За виконання обов’язків наставника призначатиметься доплата.

Педагогічна інтернатура провадиться відповідно до програми, що передбачатиме теоретичну та практичну допомогу інтерну.

Основними заходами педагогічної інтернатури є проведення індивідуальних консультацій та бесід педагога-наставника з інтерном, допомога у підборі відповідної літератури, підготовці навчальних занять, розробленні дидактичних матеріалів тощо.

Окрім того, інтерн та його наставник мають здійснювати взаємовідвідування навчальних занять та відвідувати уроки інших досвідчених учителів.

Для виконання програми педагогічної інтернатури педагог-наставник має здійснювати наставницьку підтримку, сприяти адаптації інтерна до педагогічної діяльності, знайомити його із традиціями школи.

Молодий учитель у рамках проходження інтернатури має виконувати обов’язки згідно з посадовою інструкцією та обов’язки, покладені на нього трудовим договором.

Звіт про виконання програми педагогічної інтернатури буде заслуховуватись на засіданні педагогічної ради школи.

Громадське обговорення проєкту Положення про педагогічну інтернатуру триватиме до 28 грудня.

Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: khomenko@mon.gov.ua.