вівторок, 25 лютого 2020 р.
пʼятниця, 21 лютого 2020 р.
четвер, 20 лютого 2020 р.
вівторок, 18 лютого 2020 р.
Як навчити дитину правил безпечної поведінки
Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям п’ять оригінальних завдань, що допоможуть у цікавій формі познайомити дитину з правилами безпечної життєдіяльності та поглибити знання про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, прищеплювати навички безпечної поведінки під час користування Інтернетом.
Аналізуємо правила безпеки. Це завдання сприятиме розвитку вміння визначати безпечні й небезпечні дії. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься аналізувати дії з точки зору їх безпеки, усвідомлювати взаємозв’язок між дотриманням правил безпечної поведінки та збереженням власного здоров’я.
Вивчаємо сигнали світлофора. Це завдання допоможе дитині навчитися орієнтуватися у предметному довкіллі, отримати інформацію про різні види світлофорів, їхнє призначення, особливості. Робота над завданням сприятиме підвищенню обізнаності дитини у питаннях правил дорожнього руху, розвитку уваги та використанню знань у практичному житті.
Визначаємо публічну й особисту інформацію. Це завдання сприятиме формуванню соціальної та здоров’язбережувальної компетентностей дитини, розвитку вміння розрізняти публічну і приватну інформацію. Дитині пропонується позначити, яку інформацію можна повідомляти незнайомцям або малознайомим людям, а також визначити, чого саме не варто розповідати іншим задля власної безпеки.
Важливі контакти екстрених служб. Пропоноване завдання допоможе дитині розвинути відповідальне ставлення до особистої безпеки й безпеки інших. У процесі виконання завдання, дитина вчитиметься розпізнавати ситуації небезпеки, визначати осіб, які можуть надати допомогу, описувати приклади діяльності служб допомоги в небезпечних ситуаціях та ідентифікувати їх телефони, демонструвати, як просити про допомогу.
Інтернет: безпечно/небезпечно. Розвиваємо критичне мислення. Це завдання допоможе дитині розвивати інформаційно-комунікаційну компетентність, навички безпечного й етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні й інших життєвих ситуаціях. Дитині пропонується прочитати твердження та поставити біля кожного позначку: «безпечно»/«небезпечно».
понеділок, 17 лютого 2020 р.
В Україні розробляють стратегію безпечної та здорової школи
В Україні розробляють національну стратегію, метою якої є формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання у закладах освіти. Про це повідомляє Офіс Президента України.
Перебіг підготовки Національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища обговорили перша леді України Олена Зеленська разом з міністром освіти і науки Ганною Новосад, міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим і міністром культури, молоді та спорту Володимиром Бородянським, а також представниками інших профільних установ.
На початку розробки стратегія була сфокусована на трьох основних компонентах: розвитку фізичної культури та посиленні рухової активності школярів, розбудові здорового харчування та формуванні в учнів правильних харчових звичок, а також на покращенні санітарно-гігієнічних умов в українських школах.
Працюючи над документом, міжвідомча робоча група провела аналіз поточного стану справ, за результатами якого було ухвалено рішення про розширення стратегії та включення до неї таких компонентів, як цифрова гігієна та кібербезпека, медичне обслуговування школярів, забезпечення ефективного психологічного супроводу під час освітнього процесу та запобігання булінгу.
За словами Олени Зеленської, національна стратегія містить надважливі компоненти, які є взаємозалежними та доповнюють один одного.
«Погоджуюся, що неможливо говорити про здоров'я дітей, зосереджуючись лише на харчуванні й забуваючи, наприклад, про психологічний комфорт у класі. Або ж – про фізичну рухливість без урахування безпечного простору. Тішить, що команда залучених до проекту фахівців працює насамперед на якість», – прокоментувала Олена Зеленська комплексність підходу, обраного робочою групою.
Розробка стратегії перебуває на завершальній стадії, документ планують затвердити до кінця лютого.
Підписатися на:
Дописи (Atom)