пʼятниця, 11 грудня 2020 р.
Тиждень правознавства у Клубівському ліцеї
четвер, 3 грудня 2020 р.
Щоб стати вчителем, буде необхідно пройти інтернатуру
Міністерством освіти і науки розроблено проєкт Положення про педагогічну інтернатуру, яким визначено механізм супроводу вчителів, яких вперше призначено на посаду педагогічного працівника.
Планується, що основним завданням педагогічної інтернатури стане створення системи професійно-педагогічної адаптації інтерна до реальних умов діяльності, зокрема, виконання навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної роботи.
Строк педагогічної інтернатури становитиме один рік.
Протягом всього періоду діяльності інтерна його роботу в школі супроводжуватиме педагог-наставник, який має досвід педагогічної діяльності за спорідненою предметною спеціалізацією.
За виконання обов’язків наставника призначатиметься доплата.
Педагогічна інтернатура провадиться відповідно до програми, що передбачатиме теоретичну та практичну допомогу інтерну.
Основними заходами педагогічної інтернатури є проведення індивідуальних консультацій та бесід педагога-наставника з інтерном, допомога у підборі відповідної літератури, підготовці навчальних занять, розробленні дидактичних матеріалів тощо.
Окрім того, інтерн та його наставник мають здійснювати взаємовідвідування навчальних занять та відвідувати уроки інших досвідчених учителів.
Для виконання програми педагогічної інтернатури педагог-наставник має здійснювати наставницьку підтримку, сприяти адаптації інтерна до педагогічної діяльності, знайомити його із традиціями школи.
Молодий учитель у рамках проходження інтернатури має виконувати обов’язки згідно з посадовою інструкцією та обов’язки, покладені на нього трудовим договором.
Звіт про виконання програми педагогічної інтернатури буде заслуховуватись на засіданні педагогічної ради школи.
Громадське обговорення проєкту Положення про педагогічну інтернатуру триватиме до 28 грудня.
Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: khomenko@mon.gov.ua.
неділя, 15 листопада 2020 р.
Вступна кампанія-2021 запланована на липень, щоб абітурієнти встигли відпочити. Що змінюється ще?
Про це повідомляє Міносвіти.
За словами виконувача обов'язків міністра Сергія Шкарлета, майже всі абітурієнти зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді, оскільки невідомо, якою буде ситуація з коронавірусом через рік.
Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО і документ про повну загальну середню освіту. У Міносвіти також хочуть зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно — безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.
Також Міносвіти обмежило кількість заяв на навчання за контрактом — до 30. Для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції. Виняток — якщо вступник сам захоче їх залишити, якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо.
Для вступників на магістратуру обов’язковим для всіх спеціальностей буде єдиний вступний іспит з іноземної мови. Для вступу у 2021 році можна використовувати результати ЄВІ 2020 та 2021 років, а результати єдиного фахового вступного випробування — лише 2021 року.
Крім того, до 31 грудня 2020 року всі заклади вищої освіти мають затвердити й оприлюднити свої правила прийому.
Що відомо про ЗНО-2021?
Орієнтовні дати проведення — з 21 травня до 16 липня, розповідала заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко. Абітурієнтам також дозволять складати ЗНО із п'яти предметів (раніше було чотири).
Крім того, цьогорічні випускники обов'язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО. Тести розподілять за рівнем стандарту та за профільним рівнем, тобто другий — складніший.
Нововведення стосуватимуться і ЗНО з української мови та літератури. Його поділять на два окремі тести: один — суто з української мови — буде обов'язковим для більшості вступників, а інший — із мови та літератури — для вступників на окремі гуманітарні спеціальності.
Таке рішення МОН розкритикували українські письменники, громадські діячі й уповноважений із питань захисту української мови Тарас Кремінь. Вони вважають, що українська література має бути обов'язково присутньою в усіх варіантах ЗНО.
четвер, 12 листопада 2020 р.
понеділок, 9 листопада 2020 р.
10 модних слів з галузі освіти
10 модних слів з галузі освіти
Редакція сайту Освіта.ua склала короткий перелік термінів, розуміння й доречне вживання яких необхідне для того, аби вільно почуватися в турбулентних умовах сучасної освіти. Популярність цих слів і словосполучень зумовлена різними причинами. Деякі з них є основоположними поняттями освітнього законодавства, деякі – відображенням світових тенденцій, а деякі пов’язані із сумними реаліями навчання в умовах пандемії коронавірусу.
Ментор – наставник, який має особистий досвід успіху й готовий поділитися ним зі своїм підопічним. Для свого підопічного ментор одночасно є консультантом, мудрим радником, коучем і психологом. Його головне завдання – вберегти учня від помилок і невдач. У цьому і є головна роль менторства, що дозволяє вчитися в досвідченого й успішного практика, переймати його особистий досвід і методику роботи.
Ментор дає підопічному можливість поставити запитання, які допоможуть зрозуміти психологічні та професійні особливості певної галузі.
Ментор насамперед є інсайдером, тобто не просто має теоретичні знання, а й сам пройшов той самий шлях, яким іде його підопічний. І саме тому він завжди може правильно підказати, де можуть виникнути найбільші перешкоди, і як до них правильно підготуватися. Це допоможе учневі пройти свій професійний шлях ефективно й успішно.
Тьютор – особа, яка провадить індивідуальні або групові заняття з учнями, студентами; репетитор, наставник. В університетах тьютори – помічники викладача, здебільшого аспіранти або старші студенти.
Тьютор є ключовою фігурою в дистанційному навчанні, він відповідає за проведення занять зі студентами.
Аналізуючи досвід зарубіжних університетів, можна бачити, що найчастіше розробник курсу і тьютор – одна і та ж особа.
Ключова компетентність – спеціально структурований комплекс якостей особистості, що дає можливість ефективно брати участь у різних життєвих сферах діяльності і належить до загальногалузевого змісту освітніх стандартів.
Відповідно до закону “Про повну загальну середню освіту”, виокремлюють такі ключові компетентності, необхідні кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності:
вільне володіння державною мовою;
здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
математична компетентність;
компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;
інноваційність;
екологічна компетентність;
інформаційно-комунікаційна компетентність;
навчання впродовж життя;
громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;
культурна компетентність;
підприємливість та фінансова грамотність;
інші компетентності, передбачені стандартом освіти.
М’які навички – (soft skills) – навички, що дозволяють бути успішним незалежно від специфіки діяльності та галузі. Натомість “тверді навички” (hard skills) – це технічні навички, пов’язані з діяльністю в галузі формалізованих технологій: діловодство, логістика, керування автомобілем, програмування, метод сліпого друку тощо. Тобто це прямі професійні навички.
Традиційно називають такі м’які навички: уміння переконувати, знаходити підхід до людей, здатність бути лідером, міжособистісне спілкування, ведення переговорних процесів, робота в команді, особистісний розвиток, управління часом, ерудованість, креативність тощо.
Ці навички важливі як у роботі, так і в житті. Що вище людина підіймається кар’єрними сходами, то більшу роль відіграють саме м’які навички, адже високий пост означає високу кількість підлеглих, які потребують консультацій з різних питань.
Фахівці з персоналу твердять: співробітники, які володіють цими навичками, можуть не лише давати кращі результати, але й допомагати створювати комфортну атмосферу. Саме тому 85% тренінгових програм і курсів нині зорієнтовані на освоєння soft skills.
НУШ – «Нова українська школа», масштабна реформа системи загальної середньої освіти в Україні, започаткована Міністерством освіти і науки під керівництвом Лілії Гриневич і запланована на десятиріччя вперед. Ключова мета НУШ – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не лише знання, а й уміння застосовувати їх у житті.
Формула НУШ передбачає такі ключові елементи:
новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві;
умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно;
наскрізний процес виховання, який формує цінності;
децентралізація й ефективне управління, що надасть школі реальну автономію;
педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками;
орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм;
нова структура школи, яка дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя;
справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти;
сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, освітян, батьків не лише в приміщенні навчального закладу.
Інтеграція – об’єднання та взаємопроникнення змістових елементів у єдине ціле на основі спільного підходу.
Державний стандарт повної загальної середньої освіти, ухвалений Кабінетом Міністрів України 2020 року, передбачає, що учні можуть вивчати як окремі навчальні предмети, так і інтегровані курси. Формування змісту інтегрованих предметів може здійснюватися шляхом упорядкування в логічній послідовності результатів навчання кількох інтегрованих освітніх галузей, однієї освітньої галузі або її окремих складників.
Метою інтегрованого навчання є:
формування в учнів цілісного уявлення про навколишній світ, системи знань і вмінь;
досягнення якісної, конкурентоздатної освіти;
створення оптимальних умов для розвитку мислення учнів;
активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках;
ефективна реалізація розвивально-виховних функцій навчання.
Переваги інтегрованого навчання:
пожвавлення навчального процесу;
економія навчального часу;
уникнення перевтоми.
Моніторинг – збирання, оброблення, зберігання та розповсюдження інформації про стан освіти, інтерпретація фактів, прогнозування динаміки й тенденцій її розвитку та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень стосовно підвищення ефективності функціонування освітньої галузі.
Моніторинг планують як систему заходів для виявлення та відстеження тенденцій у розвитку освіти. Він може бути внутрішнім (запровадженим самим закладом освіти) і зовнішнім (здійснюваним спеціальними незалежними установами).
Прикладами моніторингу якості освіти можуть бути проведені нещодавно в Україні загальнодержавне моніторингове дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи» (МДЯПО) та міжнародне дослідження якості освіти PISA.
Формувальне оцінювання – оцінювання для навчання, на відміну від підсумкового оцінювання (оцінювання результатів навчання).
Формувальне оцінювання є інтерактивним оцінюванням прогресу учнів, що дає змогу вчителю відповідним чином адаптувати освітній процес. Використання формувального оцінювання дозволяє відстежувати особистісний поступ дитини, перебіг опановування нею навчального матеріалу й вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію учня.
Таке оцінювання дає можливість учням усвідомлювати й відслідковувати особистий прогрес і планувати подальші кроки з допомогою вчителя. Для педагога формувальне оцінювання означає бути поруч з учнем і вести його до успіху. Учителі використовують інформацію з оцінювання для коригування навчання та забезпечення правильного виконання учнями завдань. Коли наставники регулярно залучають учнів до збирання й перевірки інформації про своє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними та самостійними.
Аудит – перевірка звітності та іншої інформації про діяльність установи з метою підтвердження її достовірності та законності.
Інституційний аудит закладу освіти – це зовнішнє оцінювання діяльності школи, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів.
Такий аудит покликаний допомогти школам стати більш якісними і надалі сформувати та підтримувати культуру якості освіти, що базується на прозорості, інноваційності та партнерстві учасників освітнього процесу.
Подібні системи оцінки якості освіти успішно працюють у більшості європейських країн. Наразі її запроваджують в Україні.
Це нова для нашої країни процедура оцінювання якості освітньої діяльності шкіл. Атестація, яку раніше проходили школи, була спрямована здебільшого на формалізований контроль і перевірку. Головна ж місія аудиту – допомогти школам підвищити якість їхньої діяльності та сприяти зростанню суспільної довіри до освіти. Якщо атестація показувала школі «що не так», то інституційний аудит має показати «як зробити краще». При цьому, у школи залишається поле для вибору власної стратегії розвитку і шляхів її реалізації.
Змішане навчання – ефективне поєднання безпосередньої (очної, офлайнової) та опосередкованої (дистанційної, онлайнової) форми взаємодії студентів і викладачів.
Упродовж такого процесу студенти навчаються частково онлайн і мають елементи контролю над навчальним процесом – коли, де і як вчити матеріал.
Під час змішаного навчання гаджети і девайси використовують для спроби персоналізувати роботу кожного окремого студента.
Навчання в аудиторіях за таких умов використовують для надання студентові комплексного досвіду навчання.
неділя, 8 листопада 2020 р.
Радіодиктант національної єдності
9 ЛИСТОПАДА В УКРАЇНІ ПРОВЕДУТЬ 20-Й РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ
9 листопада «Суспільне» проведе радіодиктант за текстом дитячого письменника Івана Малковича, який читатиме акторка Римма Зюбіна. За тексти без помилок роздаватимуть подарунки.
Цього понеділка, 9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні відбудеться ювілейний 20-й Радіодиктант національної єдності. Традиційна подія цьогоріч буде ще масштабнішою, ніж раніше. Транслюватимуть диктант на всіх платформах Суспільного мовника. Про це повідомило «UA: Суспільне мовлення».
Спецпроект стартуватиме в студії UA: ПЕРШИЙ, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура о 9:00. Ведучі в студії розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Сам же радіодиктант почнеться о 9:15.
Трансляція відбудеться на ресурсах:
- радіо — UA: Українське радіо, UA: Радіо Культура;
- телебачення — UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та регіональне суспільне телебачення;
- інтернет — ютуб-канал та фейсбук-сторінка UA: Українське радіо.
Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проекту стала мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант знаменита акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна, яку відібрали на попередньому кастингу на UA: Українське радіо.
Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проекту. Які саме — організатори не розкривають.
Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00.
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.
Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.
Наукова консультантка Радіодиктанту Лариса Масенко підготувала кілька порад для учасників, щоб написати диктант без помилок.
понеділок, 2 листопада 2020 р.
вівторок, 20 жовтня 2020 р.
Інтеграція шкільних предметів не порушить прав вчителів, - МОНМожливість ухвалення школами рішень про вибір предметів або інтегрованих курсів, що передбачена новим Держстандартом базової середньої освіти, не призведе до втрати навчального навантаження або звільнення вчителів. Про це йдеться у роз'ясненнях Міністерства освіти і науки, що стосуються впровадження нового Держстандарту базової освіти. У Міносвіти зазначають, що базовий навчальний план, який є частиною Держстандарту, визначає рекомендовану, мінімальну та максимальну кількість навчальних годин за кожною з освітніх галузей. «Рекомендована кількість годин не утискає жоден із предметів, які були частиною попереднього стандарту. Відповідно до рекомендованої кількості годин, жоден вчитель не втратить навантаження й заробітну плату. Освітню програму закладу освіти ухвалює педагогічна рада, яка зважатиме на те, які вчителі працюють у школі та яким чином можна розподілити навчальні години між ними», - зазначають у МОН. Також у відомстві звертають увагу на те, що якщо вчительська спільнота школи обере варіант інтеграції, до прикладу, української і зарубіжної літератури або історії України та всесвітньої історії, то кількість годин з кожного із цих предметів не зменшиться, а може навіть і збільшуватись за рахунок перерозподілу годин між галузями. Окрім того, кожна освітня галузь описана в стандарті через обов’язкові результати навчання, а також для кожної з них визначено компетентнісний потенціал. «Галузь може викладатись як окремий предмет, як кілька предметів, або ж окремі аспекти кількох галузей можуть бути об’єднані в інтегрований курс. Як окремі предмети, так і інтегровані курси в сукупності мають охопити всі обов’язкові результати навчання», - повідомляють в освітньому відомстві. Водночас у Міністерстві освіти підкреслюють, що інтеграція шкільних предметів не є обов’язковою. «Рішення про вибір предметів або інтегрованих курсів приймає заклад освіти, зважаючи на кадровий потенціал школи. Рекомендована кількість навчальних годин, передбачена стандартом для кожної з освітніх галузей, не утискає жоден із предметів, тож його втілення не призведе до звільнення вчителів», - наголосили у Міністерстві освіти і науки. Як відомо, 30 вересня Кабінет Міністрів ухвалив новий Державний стандарт базової середньої освіти. Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9-х класах. |
четвер, 15 жовтня 2020 р.
Пам’ятка для батьків та дітей на період осінніх канікул
З __19_ жовтня 2020_ року для учнів Клубівського ліцею імені Олега Довгого розпочнуться осінні канікули,які триватимуть до _1__ листопада 2020__ року.
Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.
Дорогі діти!
1.Дотримуйтеся правил дорожнього руху. Перш ніж перейти дорогу переконайтесь у відсутності транспорту. Якщо до Вас наближаються транспортні засоби, слід почекати поки вони проїдуть і ні в якому разі не намагатися перебігати дорогу перед ними. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг. Дотримуйтесь правил посадки в автотранспорт. На зупинці не стійте близько біля дороги. Переходьте проїзну частину тільки по пішохідному переходу і на зелений сигнал світлофора. Коли переходите дорогу, подивіться спочатку ліворуч, потім праворуч. Не виїжджайте на проїжджу частину на велосипеді.
Завжди пам'ятайте, що помилку, допущену на уроці, можна виправити, а помилка в дотриманні Правил дорожнього руху часто буває непоправною і від Вашої дисципліни на вулиці залежить Ваша безпека.
2.Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції.
Пам'ятайте про поширення хвороби Covid - 19. Бережіть своє здоров'я.
3.Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.
4.Не грайтесь на будівельних майданчиках.
5.Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.
6.Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо.
7.Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки завжди.
8.Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно!
9.Не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих.
10.Якщо на вулиці хтось іде чи біжить за вами, а додому далеко, біжіть у найближче людне місце: до магазину, автобусної зупинки.
11.Якщо незнайомі дорослі намагаються відвести вас силою, чиніть опір, кричить, гукайте на допомогу: "Допоможіть! Мене веде незнайома людина!"
12.Не погоджуйтеся ні на які пропозиції незнайомих дорослих.
13.Не грайтеся з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами.
14.Не вживайте лікарські препарати без призначення лікаря.
15.Під час спілкування по телефону не називайте адресу, номер свого телефону , не підтримуйте розмови з незнайомцями.
16.Під час заходів не відходьте від дорослих, не штовхайтеся, не бігайте, не йдіть напереріз. Ніколи не наступайте на кульку, пакет, картонну коробку, не стійте біля сміттєвих контейнерів та урн. Інколи такі речі можуть вибухати.
17.Не ходіть гуляти без дозволу. Батьки завжди повинні знати, де ви перебуваєте. Збираючись на прогулянку, не вдягайте дорогі прикраси, які можуть стати причиною нападу на вас.
18.Про будь яку заподіяну вам шкоду повинні знати дорослі.
19.Дотримуйтеся правил поведінки біля водоймищ. Не грайся на березі річок, озер та ставків.Перший лід та лід під час відлиги, потепління - небезпечний.
Бережіть своє здоров'я!!! Пам'ятайте та виконуйте ці правила!
Доброго, приємного та безпечного Вам відпочинку!
Нехай Вам щастить!
Шановні батьки!
1.Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху ( особливо це стосується користування велосипедом, роликами). Дуже важливо, щоб дитина не тільки запам'ятовувала, але й добре зрозуміла, що виконувати Правила дорожнього руху потрібно завжди і скрізь. Кращий спосіб навчання - це власний приклад у виконанні «дорожньої азбуки». Своєчасне прищеплення дитині навичок дотримання Правил дорожнього руху дозволить запобігти нещасних випадків на дорогах, зберегти найдорожче - життя і здоров'я.
2.Не дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. (Після 21 00).
3.Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).
4.Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів).
5.Пам'ятайте про проблеми, які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв'язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини.
6.Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в осінній період.
7.Не залишайте дітей без нагляду!
8.Не дозволяйте дітям гратися і кататися на ставках та річці, не знаючи товщини їх замерзання. Якщо діти забажали покататися на човні, необхідно переконатися в його справності і з'ясувати, чи є в ньому рятувальні засоби. Під час таких прогулянок рекомендуємо суворо дотримуватись правил поведінки у човні.
9.Пояснюйте дітям, чому небезпечно грати в рогатки, стріляти з самопала, кидати ніж у ціль.
10.Попереджуйте самостійне перебування дітей біля річки і в лісі.
11.Ліки, отрутохімікати, пальне, боєприпаси тримайте під замком.
12.Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від Вас самих!
Шановні батьки!
У період з __по __ жовтня 201__ р. з Вашими дітьми проведено бесіди з усіх видів дитячого травматизму перед осінніми канікулами!
Увага!
Під час канікул відповідальність за життя та здоров'я дітей несуть батьки!
Піклуйтеся про безпеку своїх дітей